xchat 2.8.6 - en to hu translation catalogue (1188 entries)

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
hu: 
    DCC GET <becenév>                     - küldött fájl elfogadása
    DCC SEND [-maxcps=#] <becenév> [fájl] - fájlküldés
    DCC PSEND [-maxcps=#] <becenév> [fájl] - fájlküldés passzív módban
    DCC LIST                           - DCC lista mutatása
    DCC CHAT <becenév>                    - DCC CHAT meghívás
    DCC PCHAT <becenév>                   - DCC CHAT meghívás passzív módban
    DCC CLOSE <típus> <becenév> <fájl>         DCC átvitel bezárása; példa:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz

en: 
    No help available on that command.
hu: 
    Ehhez a parancshoz nincs súgó.

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
hu: 
    TRAY -f <időkorlát> <fájl1> [<fájl2>] Villogjon a tálcán a két ikon között.
    TRAY -f <fájlnév>                  A tálca beállítása rögzített ikonra.
    TRAY -i <szám>                    Tálca villogtatása belső ikonnal.
    TRAY -t <szöveg>                      A tálca gyorstippjének beállítása.
    TRAY -b <cím> <szöveg>              A tálca feliratának beállítása.

en:   Ignore list is empty.
hu: A figyelmen kívül hagyási lista üres.

en: !Leave ports at zero for full range.
hu: !hagyja nullán a portokat a teljes tartomány használatához.

en: #channel
hu: #csatorna

en: $ Number
hu: $ szám

en: $tNotify list is empty.
hu: $tAz értesítési lista üres.

en: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) has joined $2
hu: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) csatlakozott ide: $2

en: %C19*%O$t%C19Now talking on $2
hu: %C19*%O$t%C19Most itt beszélget: $2

en: %C21*%O$t%C21$1 has kicked $2 from $3 ($4%O%C21)
hu: %C21*%O$t%C21$1 kirúgta $2-t innen: $3 ($4%O%C21)

en: %C21*%O$t%C21Connection failed. Error: $1
hu: %C21*%O$t%C21Kapcsolódás sikertelen. A hiba: $1

en: %C22*%O$t$1 Banlist:%C19 $4%C20 $2%C21 $3
hu: %C22*%O$t$1 Tiltólista:%C19 $4%C20 $2%C21 $3

en: %C22*%O$t$1 added to notify list.
hu: %C22*%O$t$1 hozzáadva az értesítési listához.

en: %C22*%O$t$1 already in use. Retrying with $2...
hu: %C22*%O$t$1-t már használja valaki. Újra próbálom ezzel: $2...

en: %C22*%O$t$1 deleted from notify list.
hu: %C22*%O$t$1 törölve az értesítési listáról.

en: %C22*%O$t$1 has changed the topic to: $2
hu: %C22*%O$t$1 megváltoztatta a témát erre: $2

en: %C22*%O$t$1 is now known as $2
hu: %C22*%O$t$1 mostantól $2-ként ismert

en: %C22*%O$t$1 removes ban on $2
hu: %C22*%O$t$1 eltávolítja a kitiltást erről: $2

en: %C22*%O$t$1 removes channel keyword
hu: %C22*%O$t$1 eltávolítja a csatorna kulcsszót

en: %C22*%O$t$1 removes exempt on $2
hu: %C22*%O$t$1 elveszi a kivételezést erről: $2

en: %C22*%O$t$1 removes invite on $2
hu: %C22*%O$t$1 visszavonja a meghívást ettől: $2

en: %C22*%O$t$1 removes user limit
hu: %C22*%O$t$1 eltávolítja a felhasználói limitet

en: %C22*%O$t$1 sets ban on $2
hu: %C22*%O$t$1 kitiltja $2-t

en: %C22*%O$t$1 sets channel keyword to $2
hu: %C22*%O$t$1 a csatorna kulcsszót beállítja erre: $2

en: %C22*%O$t$1 sets channel limit to $2
hu: %C22*%O$t$1 a csatorna limitet beállítja erre: $2

en: %C22*%O$t$1 sets exempt on $2
hu: %C22*%O$t$1 kivételt állít be erre: $2

en: %C22*%O$t$1 sets invite on $2
hu: %C22*%O$t$1 meghívja $2-t

en: %C22*%O$t$1 sets mode $2$3 $4
hu: %C22*%O$t$1 beállítja a(z) $2$3 $4 módot

en: %C22*%O$t$1 sets modes%B %C30[%O$2%B%C30]
hu: %C22*%O$t$1 beállítja a módokat %B %C30[%O$2%B%C30]

en: %C22*%O$t$1 users in notify list.
hu: %C22*%O$t$1 felhasználó van az értesítési listán.

en: %C22*%O$t%C22Channel $1 modes: $2
hu: %C22*%O$t%C22 $1 csatorna módjai: $2

en: %C22*%O$t%C22Connected.
hu: %C22*%O$t%C22Kapcsolódva.

en: %C22*%O$t%C22Connected. Now logging in...
hu: %C22*%O$t%C22Kapcsolódás megtörtént. Belépés folyamatban...

en: %C22*%O$t%C22Connecting to $1 ($2) port $3%O...
hu: %C22*%O$t%C22Kapcsolódás ehhez: $1 ($2) port $3%O...

en: %C22*%O$t%C22Looking up $1
hu: %C22*%O$t%C22Keresem ezt: $1

en: %C22*%O$t%C22MOTD Skipped.
hu: %C22*%O$t%C22MOTD átugorva.

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas offered%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytes)
hu: %C22*%O$t%C26$1 %Ofelkínálta ezt:%C26 $2 %O(%C26$3 %Obájt)

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas requested to resume%C26 $2 %Cfrom%C26 $3%C.
hu: %C22*%O$t%C26$1 %Okéri %C26 $2 %C folytatását innen:%C26 $3%C.

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to%C26 $2
hu: %C22*%O$t%C26$1%O fél-operátor jogot ad ennek:%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to%C26 $2
hu: %C22*%O$t%C26$1%O operátorjogot ad ennek:%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to%C26 $2
hu: %C22*%O$t%C26$1%O voice jogot ad ennek:%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from%C26 $2
hu: %C22*%O$t%C26$1%O elvette a fél-operátori státuszt ettől:%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from%C26 $2
hu: %C22*%O$t%C26$1%O elvette az operátori státuszt ettől:%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from%C26 $2
hu: %C22*%O$t%C26$1%O elvette a voice jogot ettől:%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26Users on $1:%C $2
hu: %C22*%O$t%C26Felhasználók ezen: $1:%C $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cis away %C30(%O$2%O%C30)
hu: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Ctávol van %C30(%O$2%O%C30)

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
hu: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OWHOIS lista vége.

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oreal user@host%C27 $2%O, real IP%C27 $3
hu: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Ovalós user@host%C27 $2%O, valós IP%C27 $3

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2
hu: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O tétlen%C26 $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2%O, signon:%C26 $3
hu: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O tétlen%C26 $2%O, bejelentkezett:%C26 $3

en: %C22*%O$tA process is already running
hu: %C22*%O$tMár fut egy folyamat

en: %C22*%O$tAlready offering CHAT to $1
hu: %C22*%O$tMár zajlik $1 CHAT meghívása

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Channel is invite only).
hu: %C22*%O$tNem lehet csatlakozni ehhez: %C26 %B$1 %O(A csatornára csak meghívással lehet belépni).

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Requires keyword).
hu: %C22*%O$tNem lehet csatlakozni ehhez:%C26 %B$1 %O(Kulcsszó szükséges).

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(User limit reached).
hu: %C22*%O$tNem lehet csatlakozni ehhez:%C26 %B$1 %O(Felhasználói limit elérve).

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(You are banned).
hu: %C22*%O$tNem lehet csatlakozni ehhez:%C26 %B$1 %O(Ki van tiltva).

en: %C22*%O$tChannel $1 created on $2
hu: %C22*%O$tA(z) $1 csatorna létrehozva ekkor: $2

en: %C22*%O$tDCC $1 connect attempt to%C26 $2%O failed (err=$3).
hu: %C22*%O$tDCC $1 kapcsolódási kísérlet %C26 $2%O felé sikertelen (Hiba=$3).

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Cstalled - aborting.
hu: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oehhez:%C26 $3 %Celakadt - megszakítom.

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Otimed out - aborting.
hu: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oehhez:%C26 $3 %O túllépte az időkorlátot - megszakítom.

en: %C22*%O$tDCC CHAT connection established to %C26$1 %C30[%O$2%C30]
hu: %C22*%O$tDCC CHAT kapcsolat létrejött ezzel: %C26$1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O aborted.
hu: %C22*%O$tDCC CHAT megszakadt ezzel:%C26$1%O.

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O lost ($4).
hu: %C22*%O$tDCC CHAT %C26$1%O felé megszakadt ($4).

en: %C22*%O$tDCC RECV connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
hu: %C22*%O$tDCC RECV kapcsolat létrejött ezzel:%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O complete %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.
hu: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O ettől: %C26 $3%O befejeződött %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O failed ($4).
hu: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O ettől:%C26 $3%O sikertelen ($4).

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
hu: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O megszakítva ehhez: %C26 $1%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
hu: %C22*%O$tDCC RECV: Nem lehet megnyitni $1-t írásra ($2).

en: %C22*%O$tDCC SEND connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
hu: %C22*%O$tDCC SEND kapcsolat létrejött ezzel:%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O complete %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.
hu: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O ennek:%C26 $2%O befejeződött %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O failed. $3
hu: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O %C26 $2%O felé sikertelen. $3

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
hu: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O ennek:%C26 $1%O megszakítva.

en: %C22*%O$tDisconnected ($1).
hu: %C22*%O$tKapcsolat bontva ($1).

en: %C22*%O$tFound your IP: [$1]
hu: %C22*%O$tAz IP címe: [$1]

en: %C22*%O$tLooking up IP number for%C26 $1%O...
hu: %C22*%O$tKeresem a következő IP címét:%C26 $1%O...

en: %C22*%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
hu: %C22*%O$tEz a becenév már használatban van. A /NICK segítségével próbálhat ki másikat.

en: %C22*%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
hu: %C22*%O$tNincs ping válasz $1 másodperc óta, kapcsolat bontva.

en: %C22*%O$tNo process is currently running
hu: %C22*%O$tJelenleg nem fut semmilyen folyamat

en: %C22*%O$tNo such DCC offer.
hu: %C22*%O$tNincs ilyen DCC ajánlat.

en: %C22*%O$tNo such DCC.
hu: %C22*%O$tNincs ilyen DCC.

en: %C22*%O$tNotify: $1 is offline ($3).
hu: %C22*%O$tÉrtesítés: $1 offline ($3).

en: %C22*%O$tNotify: $1 is online ($3).
hu: %C22*%O$tÉrtesítés: $1 online ($3).

en: %C22*%O$tOffering DCC CHAT to $1
hu: %C22*%O$t $1 DCC CHAT meghívása

en: %C22*%O$tOffering%C26 $1%O to%C26 $2
hu: %C22*%O$tFelkínálva ez: %C26 $1%O ennek: %C26 $2

en: %C22*%O$tPing reply from $1: $2 second(s)
hu: %C22*%O$tPing válasz innen: $1: $2 másodperc

en: %C22*%O$tReceived '$1%O' from $2
hu: %C22*%O$t"$1%O" érkezett ettől: $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2
hu: %C22*%O$tCTCP $1 érkezett ettől: $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
hu: %C22*%O$tCTCP $1 érkezett ettől: $2 ($3 számára)

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
hu: %C22*%O$tCTCP Sound $1 érkezett ettől: $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
hu: %C22*%O$tCTCP $1 érkezett ettől: $2 ($3 számára)

en: %C22*%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
hu: %C22*%O$tDCC CHAT ajánlat érkezett ettől: $1

en: %C22*%O$tReceived a malformed DCC request from %C26$1%O.%010%C22*%O$tContents of packet: $2
hu: %C22*%O$tHibás formátumú DCC kérés érkezett ettől: %C26$1%O.%010%C22*%O$tA csomag tartalma: $2

en: %C22*%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
hu: %C22*%O$tAz előző kapcsolódási kísérlet leállítva(pid=$1)

en: %C22*%O$tThe file%C26 $1%C already exists, saving it as%C26 $2%O instead.
hu: %C22*%O$tA %C26 $1%C fájl már létezik, helyette %C26 $2%O-ként mentem.

en: %C22*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
hu: %C22*%O$tIsmeretlen gépnév. Talán elgépelte?

en: %C22*%O$tYou are now known as $2
hu: %C22*%O$tMostantól ezen a néven ismert: $2

en: %C22*%O$tYou have been invited to%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)
hu: %C22*%O$tMeghívást kapott ide:%C26 $1%O ettől:%C26 $2%C (%C26$3%C)

en: %C22*%O$tYou have been killed by $1 ($2%O%C22)
hu: %C22*%O$t$1 kill-t küldött Önre ($2%O%C22)

en: %C22*%O$tYou've invited%C26 $1%O to%C26 $2%O (%C26$3%O)
hu: %C22*%O$tMeghívta %C26 $1%O-t erre: %C26 $2%O (%C26$3%O)

en: %C23*$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O%C23)
hu: %C23*$tKi lett rúgva innen: $2, $3 által($4%O%C23)

en: %C23*$tYou have left channel $3
hu: %C23*$tKilépett a(z) $3 csatornáról

en: %C23*$tYou have left channel $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
hu: %C23*$tKilépett a(z) $3 csatornáról (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3
hu: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) kilépett innen: $3

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
hu: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) kilépett innen: $3 (%O%C23$4)

en: %C23*%O$t%C23$1 has quit (%O%C23%B%B$2%O%C23)
hu: %C23*%O$t%C23$1 kilépett (%O%C23%B%B$2%O%C23)

en: %C24,18 %B  Notify List
hu: %C24,18 %B  Értesítési lista

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
hu: %C24,18 Kiszolgálómaszk            PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
hu: %C24,18 Típus  Kinek/Kitől    Állapot  Méret    Pos     Fájl

en: %C28-%C29$1/Wallops%C28-%O$t$2
hu: %C28-%C29$1/Wallop-ok%C28-%O$t$2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29is: $2
hu: %C29*%O$t%C29A(z) $1%C %C29 témája ez: $2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29set by $2%C %C29at $3
hu: %C29*%O$t%C29$1%C %C29 témáját $2%C %C29 beállította ekkor: $3

en: %O%C26$1%O added to ignore list.
hu: %O%C26$1%O hozzáadva a mellőzési listához.

en: %O%C26$1%O removed from ignore list.
hu: %O%C26$1%O eltávolítva a mellőzési listából.

en: %UChannel          Users   Topic
hu: %UCsatorna          Felhasználók   Téma

en: %d bytes
hu: %d bájt

en: %d minutes ago
hu: %d perccel ezelőtt

en: %d nicks selected.
hu: %d becenév kiválasztva.

en: %d ops, %d total
hu: %d op, %d összesen

en: %s has been added.
hu: %s hozzáadva.

en: %s has been removed.
hu: %s eltávolítva.

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
hu: %s felajánlja a következőt: "%s". El kívánja fogadni?

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
hu: %s=kiszolgáló %c=csatorna %n=hálózat.

en: %u minutes ago
hu: %u perccel ezelőtt

en: (Disabled)
hu: (Letiltva)

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
    permissions on %s
hu: * Nem lehet írni a naplófájl(oka)t. Ellenőrizd a
     jogokat a(z) %s fájlon

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
hu: * Rootként IRC-zni nem okos dolog! Hozzon létre
      egy felhasználót és úgy lépjen be.

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
hu: **** NAPLÓZÁS KEZDETE EKKOR: %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
hu: **** NAPLÓZÁS BEFEJEZÉSE EKKOR: %s

en: *NEW*
hu: *ÚJ*

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
hu: *FIGYELMEZTETÉS*
    DCC automatikus elfogadása a home könyvtárába
    veszélyes és kihasználható lehet. Például:
    Valaki küldhet Önnek egy .bash_profile-t

en: : %u file offers, latest from: %s (%s)
hu: XChat: %u fájlajánlat, a legutolsó a következőtől: %s (%s)

en: : %u highlighted messages, latest from: %s (%s)
hu: XChat: %u kiemelt üzenet, a legutolsó a következőtől: %s (%s)

en: : %u new public messages.
hu: XChat: %u új nyilvános üzenet.

en: : %u private messages, latest from: %s (%s)
hu: XChat: %u privát üzenet, a legutolsó a következőtől: %s (%s)

en: : Ban List (%s)
hu: XChat: Kitiltáslista (%s)

en: : CTCP Replies
hu: XChat: CTCP  válaszok

en: : Channel List (%s)
hu: XChat: Csatornalista (%s)

en: : Connected to %u networks and %u channels
hu: XChat: Kapcsolódva %u hálózathoz és %u csatornához

en: : Connection Complete
hu: XChat: A kapcsolat kész

en: : DCC Chat List
hu: XChat: DCC csevegés lista

en: : Dialog buttons
hu: XChat: Párbeszédgombok

en: : Edit %s
hu: XChat: %s szerkesztése

en: : Favorite Channels (Auto-Join List)
hu: XChat: Kedvenc csatornák (Automatikus csatlakozási lista)

en: : File offer from: %s (%s)
hu: XChat: Fájlajánlat a következőtől: %s (%s)

en: : Friends List
hu: XChat: Barátok listája

en: : Highlighted message from: %s (%s)
hu: XChat: Kiemelt üzenet a következőtől: %s (%s)

en: : Ignore list
hu: XChat: Mellőzési lista

en: : Keyboard Shortcuts
hu: XChat: Gyorsbillentyűk

en: : Network List
hu: XChat: Hálózatlista

en: : New public message from: %s (%s)
hu: XChat: Új nyilvános üzenet a következőtől: %s (%s)

en: : Plugins and Scripts
hu: XChat: Bővítmények és parancsfájlok

en: : Preferences
hu: XChat: Beállítások

en: : Private message from: %s (%s)
hu: XChat: Privát üzenet a következőtől: %s (%s)

en: : Rawlog (%s)
hu: XChat: Nyers napló (%s)

en: : Replace
hu: XChat: Csere

en: : Search
hu: XChat: Keresés

en: : URL Grabber
hu: XChat: URL elfogó

en: : URL Handlers
hu: XChat: URL-ek kezelése

en: : Uploads and Downloads
hu: XChat: Feltöltések és letöltések

en: : User Defined Commands
hu: XChat: Felhasználó által megadott parancsok

en: : User menu
hu: XChat: Felhasználói menü

en: : Userlist Popup menu
hu: XChat: Felhasználólista helyi menü

en: : Userlist buttons
hu: XChat: Felhasználólista gombok

en: <b>Bold</b>
hu: <b>Félkövér</b>

en: <none>
hu: <nincs>

en: <u>Underline</u>
hu: <u>Aláhúzott</u>

en: A multiplatform IRC Client
hu: Többplatformos IRC-kliens

en: A-Z, Ops first
hu: A-Z, op-ok elöl

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
hu: ADDBUTTON <név> <akció>, a felhasználólista alá helyez el egy gombot

en: ADDSERVER <New Network> <newserver/6667>, adds a new network with a new server to the network list
hu: ADDSERVER <Új hálózat> <újszerver/6667>, létrehoz egy új hálózatot szervert egy új szerverrel a hálózatlistában

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
hu: ALLCHAN <parancs>, parancs küldése minden csatornára, ahol benn van

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels on the current server
hu: ALLCHANL <parancs>, parancs küldése minden csatornára az aktuális kiszolgálón

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
hu: ALLSERV <parancs>, parancs küldése minden kiszolgálóra, ahol benn van

en: AWAY [<reason>], sets you away
hu: AWAY [<indoklás>], távollét beállítása

en: Abort
hu: Megszakítás

en: Aborted
hu: Megszakítva

en: About
hu: Névjegy

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Accept invalid SSL certificate
hu: Érvénytelen SSL tanúsítvány elfogadása

en: Account
hu: Fiók

en: Action
hu: Művelet

en: Action Upon Double Click
hu: Művelet kettős kattintáskor

en: Active
hu: Aktív

en: Add New
hu: Új hozzáadása

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Added server %s to network %s.
hu: A %s szerver a %s hálózathoz hozzáadva.

en: Address:
hu: Cím:

en: Adult Entertainment
hu: Felnőtt tartalmak

en: Advanced
hu: Haladó

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: Aland Islands
hu: Aland-szigetek

en: Albania
hu: Albánia

en: Alerts
hu: Figyelmeztetések

en: Algeria
hu: Algéria

en: All Connections
hu: Az összes kapcsolat

en: All downloads combined:
hu: Az összes letöltés együtt:

en: All uploads combined:
hu: Összes feltöltés együtt:

en: Allow only one instance of HexChat to run
hu: Egyetlen HexChat példány futtatásának engedélyezése

en: Already marked away: %s
hu: Már megjelölve távollévőként: %s

en: Already marked back.
hu: Már megjelölve visszatértként.

en: Alternative fonts:
hu: Alternatív betűkészletek:

en: Always
hu: Mindig

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Announce away messages
hu: Távol üzenetek bejelentése

en: Announce your away messages to all channels
hu: Bejelenti a távollétét az összes csatornán

en: Antarctica
hu: Antarktisz

en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
hu: Biztos, hogy ez SSL-re képes kiszolgáló és port?

en: Are you sure you want to quit?
hu: Biztos, hogy ki szeretne lépni?

en: Are you sure you want to remove all bans in %s?
hu: Valóban el kívánja távolítani az összes kitiltást a következőn: %s?

en: Argentina
hu: Argentína

en: Armenia
hu: Örményország

en: Ascension Island
hu: Ascension-sziget

en: Asia-Pacific Region
hu: Ázsia-Csendes-óceáni térség

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
hu: Lekéri az IRC kiszolgálótól a valós IP címét. Akkor használja, ha 192.168.*.* alakú címe van!

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Austria
hu: Ausztria

en: Auto Copy Behavior
hu: Automatikus másolás

en: Auto Open DCC Windows
hu: Közvetlen csevegésablakok automatikus megnyitása

en: Auto Replace...
hu: Automatikus csere...

en: Auto accept file offers:
hu: Fájlajánlatok automatikus elfogadása:

en: Auto connect to this network at startup
hu: Induláskor automatikusan kapcsolódjon ehhez a kiszolgálóhoz

en: Auto reconnect delay:
hu: A kiszolgálóhoz újracsatlakozás késleltetése:

en: Automatic nick completion (without TAB key)
hu: Automatikus becenév-kiegészítés (a TAB billentyű nélkül)

en: Automatically copy selected text
hu: Kijelölt szöveg automatikus másolása

en: Automatically include color information
hu: Színkódok automatikus másolása

en: Automatically include color information in copied lines of text.  Otherwise, include color information if the CONTROL key is held down while selecting.
hu: Automatikusan másolja a színkódokat is a másolt szöveggel. Különben a színkódok másolása a CONTROL billentyű lenyomva tartásakor.

en: Automatically include time stamps
hu: Időbélyegek automatikus másolása

en: Automatically include time stamps in copied lines of text. Otherwise, include time stamps if the SHIFT key is held down while selecting.
hu: Automatikusan másolja az időbélyegzőket is a másolt szöveggel. Különben az időbélyegzők másolása a SHIFT billentyű lenyomva tartásakor.

en: Automatically unmark away
hu: Automatikusan vonja vissza a távol állapotot

en: Aviation-Related Fields
hu: Repüléssel kapcsolatos területek

en: Away
hu: Távol

en: Away Msg:
hu: Távol üzenet:

en: Away Tracking
hu: Távollét követés

en: Away reason
hu: Távollét oka

en: Away user:
hu: Távollévő felhasználó:

en: Away:
hu: Távol:

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: BACK, sets you back (not away)
hu: BACK, visszatértnek (nem távollévőnek) jelöli

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
hu: BAN <maszk> [<kitiltástípus>], kitilt mindenkit, akire illik a maszk az adott csatornán. Ha már benn vannak a csatornán, nem rúgja ki őket (ehhez chanop-jog kell)

en: Background image:
hu: Háttérkép:

en: Background:
hu: Háttér:

en: Bad arguments for user command.
hu: Hibás argumentum a felhasználói parancs mellett.

en: Bahamas
hu: Bahama-szigetek

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Ban
hu: Kitiltás

en: Ban List
hu: Kitiltási lista

en: Ban List...
hu: Kitiltáslista...

en: Ban time
hu: Kitiltás ideje

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Banmask
hu: Kitiltásmaszk

en: Beep on _Message
hu: Üzenetkor _csipog

en: Begin minimized. Level 0=Normal 1=Iconified 2=Tray
hu: Indítás minimalizálva. Lehetséges értékek: 0=normál, 0=ikonméret 2=tálca

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Belize
hu: Belizé

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Bind to:
hu: Kötés:

en: Blink Task _Bar
hu: _Feladatsáv villogtatása

en: Blink Tray _Icon
hu: _Tálcaikon villogtatása

en: Blink task bar on:
hu: Feladatsáv villogtatása:

en: Blink tray icon on:
hu: Tálcaikon villogtatása:

en: Blue:
hu: Kék:

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: Both
hu: Mindkettő

en: Bottom
hu: Alul

en: Bouvet Island
hu: Bouvet-sziget

en: Brazil
hu: Brazília

en: British Channel Isles
hu: Brit Csatorna-szigetek

en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit Indiai-óceáni terület

en: British Virgin Islands
hu: Brit Virgin-szigetek

en: Browse for save folder every time
hu: Mentési mappa megkeresése minden alkalommal

en: Browse...
hu: Tallózás...

en: Brunei Darussalam
hu: Brunei Szultánátus

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Businesses
hu: Üzleti

en: Bypass proxy server
hu: Proxy kiszolgáló használata

en: CHANOPT [-quiet] <variable> [<value>]
hu: CHANOPT [-quiet] <változó> [<érték>]

en: CHARSET [<encoding>], get or set the encoding used for the current connection
hu: CHARSET [<kódolás>], a jelenlegi kapcsolat karakterkódolásának lekérdezése vagy beállítása

en: CLEAR [ALL|HISTORY], Clears the current text window or command history
hu: CLEAR, [ALL|HISTORY] törli az aktuális szövegablakot vagy a parancstörténetet

en: CLOSE, Closes the current window/tab
hu: CLOSE, bezárja az aktuális ablakot/fület

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
hu: COUNTRY [-s] <kód|helyettesítőkarakter>, országkód keresése, például au = Ausztrália

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
hu: CTCP <becenév> <üzenet>, CTCP üzenet küldése a becenévnek, gyakori üzenetek: VERSION és USERINFO

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
hu: CTCP válaszok - Különleges kódok:
    
    %d  =  adatok (a teljes ctcp)
    %e  =  jelenlegi hálózat neve
    %m  =  gép infó
    %s  =  a ctcp-t küldő becenév
    %t  =  idő/dátum
    %2  =  2. szó
    %3  =  3. szó
    &2  =  2. szótól a sor végéig
    &3  =  3. szótól a sor végéig

en: CTCP Replies...
hu: CTCP  válaszok...

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
hu: CYCLE [<csatorna>], kilép és azonnal visszalép az aktuális vagy a megadott csatornára

en: C_lear Text
hu: Szöveg _törlése

en: C_onnect
hu: K_apcsolódás

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: Canada
hu: Kanada

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot access %s
hu: %s nem érhető el

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
hu: Nem lehet hozzáférni a következő fájlhoz: %s
    %s.
    A folytatás nem lehetséges.

en: Cannot assign that address
hu: Ezt a címet nem lehet kiosztani

en: Cannot read sound file:
    %s
hu: Nem lehet olvasni ezt a hangfájlt:
    %s

en: Cannot read that file.
hu: Nem lehet olvasni ezt a fájlt.

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
hu: Nem lehet feloldani a(z) %s gépnevet
    Ellenőrizze az IP-beállításait!

en: Cannot resume the same file from two people.
hu: Nem lehet ugyanazt a fájlt két embertől folytatni.

en: Cannot write to that file.
hu: Nem lehet írni ezt a fájlt.

en: Catalan
hu: Katalán

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Cayman Islands
hu: Kajmán-szigetek

en: Central African Republic
hu: Közép-Afrikai Köztársaság

en: Chad
hu: Csád

en: Channel
hu: Csatorna

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
hu: Csatornatagság/"IRC operátor"

en: Channel Message
hu: Csatornaüzenet esetén

en: Channel Name
hu: Csatorna neve

en: Channel Tab...
hu: Csatorna fül...

en: Channel Window...
hu: Csatorna ablak...

en: Channel name
hu: Csatorna neve

en: Channel name too short, try again.
hu: A csatornanév túl rövid, próbálja újra.

en: Channel switcher
hu: Csatornaváltó

en: Channel:
hu: Csatorna:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
hu: Kapcsolódás e csatornákhoz, a felsorolást vesszővel válassza el egymástól, ne szóközzel!

en: Character Chart
hu: Karaktertábla

en: Character Chart...
hu: Karaktertábla...

en: Character set:
hu: Karakterkészlet:

en: Chat
hu: Csevegés

en: Chat window
hu: Csevegésablak

en: Chatting
hu: Csevegés

en: Check for updates
hu: Frissítések keresése

en: China
hu: Kína

en: Christmas Island
hu: Karácsony-szigetek

en: Claim you are at this address when offering files.
hu: Ha fájlt küld, ezt mutatja a címeként.

en: Clear
hu: Összes törlése

en: Clear list
hu: Lista törlése

en: Clear rawlog
hu: Nyers napló törlése

en: Close and _Reset
hu: Bezárás és _alaphelyzet

en: Cocos Islands
hu: Kókusz-szigetek

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Color Stripping
hu: Színkódok eltávolítása

en: Colored nick names
hu: Színes becenevek

en: Colors
hu: Színek

en: Colors 0-7
hu: Színek 0-7

en: Colors 8-15
hu: Színek 8-15

en: Comma separated list of networks is accepted.
hu: Hálózatok vesszőkkel elválasztott listája adható meg.

en: Command
hu: Parancs

en: Commands Available:
hu: Elérhető parancsok:

en: Comoros
hu: Comore-szigetek

en: Company Jobs
hu: Céges állások

en: Congo
hu: Kongó

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Connect command:
hu: Kapcsolódási parancs:

en: Connect to selected server only
hu: Csak a kiválasztott kiszolgálókhoz kapcsolódjon

en: Connecting
hu: Kapcsolódás

en: Connection refused
hu: Kapcsolódás elutasítva

en: Connection reset by peer
hu: A kapcsolatot a túloldali gép visszaállította

en: Connection timed out
hu: Időtúllépés miatt a kapcsolat megszakadt

en: Connection to %s complete.
hu: A kapcsolódás kész a következőhöz: %s.

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Cooperatives
hu: Együttműködők

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy Selected Link
hu: Kijelölt hivatkozás másolása

en: Copy _Topic Text
hu: Té_ma szövegének másolása

en: Copy selected URL
hu: Kijelölt URL másolása

en: Copy selected text to clipboard when left mouse button is released. Otherwise, CONTROL-SHIFT-C will copy the selected text to the clipboard.
hu: A kijelölt szöveg vágólapra másolása az egér bal gombjának elengedésekor. Különben CONTROL-SHIFT-C másolja a kijelölt szöveget a vágólapra.

en: Cote d'Ivoire
hu: Elefántcsont-part

en: Couldn't connect to session bus
hu: Nem lehet csatlakozni a munkamenet buszhoz

en: Couldn't connect to session bus: %s
hu: Nem lehet csatlakozni a munkamenetbuszhoz: %s

en: Country:
hu: Ország:

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Crop
hu: Levágás

en: Cuba
hu: Kuba

en: Cycle Channel
hu: Ki- és belépés a csatornára

en: Cycling to next server in %s...
hu: Ugrás a következő kiszolgálóra %s múlva...

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Czech Republic
hu: Cseh Köztársaság

en: DCC Get Only
hu: Csak DCC letöltés

en: DCC IP address:
hu: DCC IP  cím:

en: DCC String
hu: DCC karakterlánc

en: DCC Type
hu: DCC típus

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
hu: DEHOP <becenév>, elveszi a fél-op státuszt az adott csatornán a becenévtől (op-jog szükséges)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
hu: DELBUTTON <név>, gomb törlése a felhasználólista alól

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
hu: DEOP <becenév>, op-jog megvonása a becenévtől az adott csatornán (op-jog szükséges)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
hu: DEVOICE <becenév>, megvonja a voice státuszt a becenévtől az adott csatornán (op-jog szükséges)

en: DISCON, Disconnects from server
hu: DISCON, bontja a kapcsolatot a kiszolgálóval

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
hu: DNS <becenév|gép|ip>, a felhasználó IP számának keresése

en: Data 1
hu: Adat1

en: Data 2
hu: Adat2

en: Date
hu: Dátum

en: Default Messages
hu: Alapértelmezett üzenetek

en: Delete
hu: Törlés

en: Democratic Republic of Congo
hu: Kongói Demokratikus Köztársaság

en: Denmark
hu: Dánia

en: Description
hu: Leírás

en: Destination filename
hu: Cél fájlnév

en: Details
hu: Részletek

en: Dialog
hu: Párbeszéd

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
hu: Párbeszédgombok - Különleges kódok:
    
    %a  =  az összes kijelölt becenév
    %c  =  a jelenlegi csatorna
    %e  =  jelenlegi hálózat neve
    %h  =  a kijelölt becenév gépének neve
    %m  =  gép infó
    %n  =  az Ön beceneve
    %s  =  kijelölt becenév
    %t  =  idő/dátum

en: Dialog Buttons...
hu: Párbeszédgombok...

en: Dialog with
hu: Párbeszéd

en: Dictionaries to use:
hu: Használandó szótárak:

en: Direct Chat...
hu: Közvetlen csevegés...

en: Display MODEs in raw form
hu: A MODE-okat nyers formában mutatja

en: Display scrollback from previous session
hu: Visszatekintés megjelenítése az előző folyamatból

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
hu: %d/%d felhasználó megjelenítése %d/%d csatornán.

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Dominica
hu: Dominika

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: Don't ask next time.
hu: Ne kérdezze újra.

en: Don't auto connect to servers
hu: Ne csatlakozzon újra automatikusan a kiszolgálókra

en: Don't auto load any plugins
hu: Ne töltsön be automatikusan egy bővítményt sem

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
hu: Ne járja körbe a kiszolgálókat, ha nem sikerül a kapcsolódás.

en: Done
hu: Kész

en: Download files to:
hu: Fájlok letöltése ide:

en: Downloads
hu: Letöltések

en: ECHO <text>, Prints text locally
hu: ECHO <szöveg>, szöveg helyi megjelenítése

en: EDIT ME
hu: SZERKESZT

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
hu: EXEC [-o] <parancs>, parancs futtatása. Ha -o -val használja, a kimenet az aktuális csatornára megy, egyébként az aktuális szövegdobozba

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
hu: EXECCONT, SIGCONT küldése a folyamatnak

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
hu: EXECKILL [-9], futó exec kilövése az aktuális munkafolyamatban. Ha a -9 kapcsolóval használja, a folyamat SIGKILL szignált kap

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
hu: EXECSTOP, SIGSTOP küldése a folyamatnak

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
hu: EXECWRITE, adatok küldése a folyamat szabványos bemenetére

en: East Germany
hu: Kelet-Németország

en: East Timor
hu: Kelet-Timor

en: Edit Events
hu: Események szerkesztése

en: Edit This Menu...
hu: Ezen menü szerkesztése...

en: Educational Institution
hu: Oktatási intézmény

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Enable URL grabber
hu: URL elfogó engedélyezése

en: Enable logging of URLs to disk
hu: URL-ek lemezre naplózásának engedélyezése

en: Enable logging of conversations to disk
hu: Csevegések naplózásának engedélyezése

en: Enable system tray icon
hu: Rendszertálcaikon engedélyezése

en: Enable time stamps
hu: Időbélyegek engedélyezése

en: Enter Channel to Join:
hu: Írja be a csatorna nevét, amelyhez csatlakozni akar:

en: Enter mask to ignore:
hu: Írja be a mellőzendő maszkot:

en: Enter new nickname:
hu: Írja be az új becenevet:

en: Enter nickname to add:
hu: Írja be a hozzáadandó becenevet:

en: Enter reason to kick %s:
hu: Adja meg %s kirúgásának okát:

en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői Guinea

en: Error
hu: Hiba

en: Error opening keys config file
hu: Hiba a billentyű-konfigurációs fájl megnyitásakor

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
hu: Hiba a(z) %s esemény feldolgozásakor.
    Az alapértelmezés kerül betöltésre.

en: Estonia
hu: Észtország

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: European Union
hu: Európai Unió

en: Event
hu: Esemény

en: Execute command:
hu: Parancs végrehajtása:

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
hu: A rendszer adatsort várt, (kezdet Dx{:|!}) de ezt kapta:
    %s
    
    Betöltés megszakítva, kérem javítsa ki a(z) %s/keybindings fájlt

en: External sound playing _program:
hu: Külső hanglejátszó_program:

en: Extra command to execute after connecting. If you need more than one, set this to LOAD -e <filename>, where <filename> is a text-file full of commands to execute.
hu: Extra parancsok a kapcsolódás után. Ha többre van szüksége, állítsa be így: LOAD -e <fájlnév>, ahol a <fájlnév> egy szöveges fájl, amely a végrehajtandó parancsokat tartalmazza.

en: Extra words to highlight:
hu: További kiemelendő szavak:

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
hu: FLUSHQ, törli az aktuális kiszolgáló küldési várakozási sorát

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Failed to acquire %s: %s
hu: A(z) %s lekérése nem sikerült: %s

en: Failed to complete Command
hu: Nem sikerült a parancs végrehajtása

en: Failed to complete NameHasOwner
hu: Nem sikerült a NameHasOwner befejezése

en: Failed to open font:
    
    %s
hu: Nem sikerült a következő betűkészlet megnyitása:
    
    %s

en: Falkland Islands
hu: Falkland-szigetek

en: Faroe Islands
hu: Faroe-szigetek

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: File
hu: Fájl

en: File Transfers...
hu: Fájlátvitelek...

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
hu: A letöltési könyvtárban lévő fájl nagyobb, mint a felkínált. A folytatás nem lehetséges.

en: File transfers
hu: Fájlátvitel

en: File:
hu: Fájl:

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Files and Directories
hu: Fájlok és könyvtárak

en: Find:
hu: Keresés:

en: Finland
hu: Finnország

en: First DCC send port:
hu: Első DCC küldés port:

en: Focus new tabs:
hu: Új fül fókuszt kap:

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Foreground:
hu: Előtér:

en: Former USSR
hu: Korábbi Szovjetunió

en: France
hu: Franciaország

en: French Guiana
hu: Francia Guyana

en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

en: French Southern Territories
hu: Déli Francia Területek

en: Friends List...
hu: Barátok listája...

en: From
hu: Kitől

en: Full name
hu: Teljes név

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
hu: GATE <kiszolgáló> [<port>], a kiszolgáló beállítása proxyként, az alapértelmezett portszám a 23

en: GHOST <nick> [password], Kills a ghosted nickname
hu: GHOST <becenév> <jelszó>, Egy ghost-olt becenév kilövése

en: General
hu: Általános

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Germany
hu: Németország

en: Get my address from the IRC server
hu: Saját IP lekérdezése az IRC kiszolgálótól

en: Ghana
hu: Ghána

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Give Ops
hu: Op-jog adása

en: Give Voice
hu: Voice jog adása

en: Give each person on IRC a different color
hu: Mindenkinek külön szín

en: Government
hu: Kormányzat

en: Graph
hu: Grafikon

en: Great Britain
hu: Nagy-Britannia

en: Greece
hu: Görögország

en: Green:
hu: Zöld:

en: Greenland
hu: Grönland

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
hu: HOP <becenév>, fél-op státuszt ad a becenévnek (op-jog szükséges)

en: Heard and McDonald Islands
hu: Heard- és McDonald-szigetek

en: Help
hu: Súgó

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Hide Version
hu: Verzió elrejtése

en: Hide channel join/part messages by default
hu: Alapértelmezésben elrejti a csatorna belépés/kilépés üzeneteket

en: Hide join and part messages
hu: Elrejti a belépés és kilépés üzeneteket

en: Highlight:
hu: Kiemelés:

en: Highlighted Message
hu: Kiemelt üzenet esetén

en: Highlighted Messages
hu: Kiemelt üzenetek

en: Highlighted messages are ones where your nickname is mentioned, but also:
hu: Kiemelt üzenetek azokon kívül, amelyekben említik a becenevét:

en: Host
hu: Kiszolgáló

en: Host unknown
hu: Ismeretlen gépnév

en: Hostmask
hu: Kiszolgálómaszk

en: Hostname
hu: Kiszolgálónév

en: Hostname:
hu: Gép neve:

en: Hungary
hu: Magyarország

en: I need /bin/sh to run!
hu: A /bin/sh-ra szükség van a futáshoz!

en: I'm busy
hu: Elfoglalt vagyok

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
hu: ID <jelszó>, azonosítja a becenév-kiszolgáló felé

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
hu: IGNORE <maszk> <típusok..> <opciók..>
        maszk - a mellőzendő gépek maszkja, például *!*@*.aol.com
        típusok - a mellőzendő adatok típusa, a következők legalább egyike:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        opciók - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
hu: INVITE <becenév> [<csatorna>], meghívja a becenevet egy csatornára, alapértelmezésben az aktuálisra (op-jog szükséges)

en: IP address
hu: IP cím

en: IRC Server Only
hu: Csak IRC kiszolgáló

en: Iceland
hu: Izland

en: Identified text
hu: Azonosított szöveg

en: Idle time
hu: Tétlenség ideje

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
hu: Ha tudja a csatorna nevét, amelyre be kíván lépni, adja meg itt.

en: If your nickname requires a password, enter it here. Not all IRC networks support this.
hu: Ha a beceneve jelszót igényel, adja meg itt. Nem minden IRC hálózat támogatja ezt.

en: Ignore List...
hu: Mellőzési lista...

en: Ignore Stats:
hu: Mellőzési statisztika:

en: Ignore on %C26$1%O changed.
hu: %C26$1%O mellőzése megváltoztatva.

en: In the Server-List window, no channel (chat room) has been entered to be automatically joined for this network.
hu: A Kiszolgálólista ablakban nincs megadva olyan csatorna (csevegőszoba), amelyhez ezen a hálózaton automatikusan csatlakozni kellene.

en: Indent nick names
hu: Becenevek behúzása

en: Individual's Names
hu: Magánszemélyek nevei

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Informational
hu: Információs tartomány

en: Input Box
hu: Beviteli mező

en: Input Box Codes
hu: Bemeneti doboz kódok

en: Input box
hu: Beviteli doboz

en: Insert Attribute or Color Code
hu: Attribútum vagy színkód beszúrása

en: Insert a red line after the last read text.
hu: Vörös vonalat szúr be az utolsó olvasott szöveg után.

en: Insert timestamps in logs
hu: Időbélyeg beillesztése a naplófájlokba

en: Interface
hu: Felület

en: Interface Colors
hu: Megjelenés színe

en: International
hu: Nemzetközi

en: Internet Communication Services
hu: Internetes kommunikációs szolgáltatások

en: Internic Commercial
hu: Internic kereskedelmi

en: Internic Network
hu: Internic hálózat

en: Internic Non-Profit Organization
hu: Internic non-profit szervezet

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
hu: Értelmezze a %C-t, %B-t mint Szín, Félkövér stb

en: Interpret %nnn as an ASCII value
hu: Értelmezze a %nnn-t ASCII értékként

en: Invalid time stamp format! See the strftime MSDN article for details.
hu: Érvénytelen időbélyeg-formátum! Részletekért lásd az MSDN cikket.

en: Invite
hu: Meghívás

en: Invite Only
hu: Csak meghívásra

en: Invite:
hu: Meghívás:

en: Iran
hu: Irán

en: Iraq
hu: Irak

en: Ireland
hu: Írország

en: Isle of Man
hu: Man szigete

en: Israel
hu: Izrael

en: Italy
hu: Olaszország

en: JOIN <channel>, joins the channel
hu: JOIN <csatorna>, belépés a csatornára

en: Japan
hu: Japán

en: Join Channel
hu: Belépés csatornára

en: Join Channel...
hu: Csatlakozás csatornához...

en: Join a Channel...
hu: Belépés csatornára...

en: Jordan
hu: Jordánia

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
hu: KICK <becenév>, kirúgja a becenevet az adott csatornáról (op-jog szükséges)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
hu: KICKBAN <becenév>, kitiltja, majd kirúgja a becenevet az aktuális csatornáról (op-jog szükséges)

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Key
hu: Billentyű

en: Key (Password)
hu: Kulcs (Jelszó)

en: Key bindings config file is corrupt, load aborted
    Please fix %s/keybindings.conf
hu: A gyorsbillentyű-fájl megsérült, betöltés megszakítva
    Kérem javítsa a(z) %s /keybindings.conf fájlt

en: Keyboard Shortcuts...
hu: Gyorsbillentyűk...

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Kick
hu: Kirúgás

en: Kick/Ban
hu: Kirúgás/kitiltás

en: KickBan
hu: Kirúgás és kitiltás

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

en: LAGCHECK, forces a new lag check
hu: LAGCHECK, új lag ellenőrzés kikényszerítése

en: LASTLOG [-h] [-m] [-r] [--] <string>, searches for a string in the buffer
        Use -h to highlight the found string(s)
        Use -m to match case
        Use -r when string is a Regular Expression
        Use -- (double hyphen) to end options when searching for, say, the string '-r'
hu: LASTLOG [-h] [-m] [-r] [--] <szöveg>, szöveg keresése a pufferben
        Használd a -h kapcsolót a találat(ok) kiemeléséhez
        Használd az -m kapcsolót a kis/nagybetű érzékenységhez
        Használd az -r kapcsolót reguláris kifejezés használatához
        Használd a -- (dupla kötőjel) kapcsolót az opciók lezárásához, például ha az '-r' szövegre keresel

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
hu: LOAD [-e] <fájl>, bővítmény vagy parancsfájl betöltése

en: Laos
hu: Laosz

en: Last DCC send port:
hu: Utolsó DCC küldés port:

en: Last Msg:
hu: Utolsó üzenet:

en: Last Seen
hu: Utolsó jelenléte

en: Last-spoke order
hu: Utolsó hozzászólás sorrendjében

en: Latvia
hu: Lettország

en: Leave Channel
hu: Csatorna elhagyása

en: Leave channel:
hu: Kilépés csatornáról:

en: Leaving
hu: Távozom

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Left (Lower)
hu: Balra (lent)

en: Left (Upper)
hu: Balra (fent)

en: Left message
hu: Bal oldali üzenet

en: Liberia
hu: Libéria

en: Libya
hu: Líbia

en: List of Channels...
hu: Csatornák listája...

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Load From...
hu: Betöltés innen...

en: Loaded log from
hu: Napló betöltve

en: Local colors:
hu: Helyi színek:

en: Log filename:
hu: Naplófájl neve:

en: Log timestamp format:
hu: Napló időbélyegének formátuma:

en: Logging
hu: Naplózás

en: Look in:
hu: Keresés:

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
hu: MDEHOP, minden fél-op-tól elveszi a fél-op jogot az adott csatornán (op-jog szükséges)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
hu: MDEOP, minden op-tól elveszi az op-jogot az adott csatornán (op-jog szükséges)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
hu: ME <akció>, az adott tevékenységet az aktuális csatornára küldi (az igék 3. személyben írandók, például: /me ugrál)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
hu: MKICK, tömegesen kirúg mindenkit az adott csatornáról, kivéve Önt (op-jog szükséges)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
hu: MOP, tömeges op-jog adása mindenkinek az adott csatornán (op-jog szükséges)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
hu: MSG <becenév> <üzenet>, privát üzenet küldése

en: M_ode Buttons
hu: _Mód gombok

en: Macau
hu: Makaó

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Main font:
hu: Fő betűkészlet:

en: Make a beep sound on:
hu: Hangjelzés:

en: Make nick names right-justified
hu: A beceneveket jobbra igazítja

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Malta
hu: Málta

en: Mark identified users with:
hu: Azonosított felhasználók jelölése ezzel:

en: Mark not-identified users with:
hu: Azonosítatlan felhasználók jelölése ezzel:

en: Mark or unmark this network as a favorite.
hu: A hálózat kedvencek közé vétele

en: Marked Away
hu: Nem vagyok itt

en: Marker line:
hu: Jelölő vonal:

en: Marking Text
hu: Szöveg kiemelése

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Mask
hu: Maszk

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Maximum File Transfer Speeds (bytes per second)
hu: Maximális fájlátviteli sebesség (bájt per másodperc, bps)

en: Maximum number of URLs to grab:
hu: Maximálisan elfogott URL-ek száma:

en: Maximum speed for all files
hu: Maximális sebesség az összes fájlhoz

en: Maximum speed for one transfer
hu: Maximális sebesség egy átvitelhez

en: Message
hu: Üzenet

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Military
hu: Katonai

en: Mobile Devices
hu: Mobil eszközök

en: Mode char
hu: Mód karakter

en: Moderated
hu: Moderált

en: Modes string
hu: Módok karakterlánca

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Montenegro
hu: Montenegró

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Move Dn
hu: Mozgatás le

en: Move Up
hu: Mozgatás fel

en: Move completed files to:
hu: Kész fájlok átmozgatása ide:

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Museums
hu: Múzeumok

en: Myanmar
hu: Mianmar

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
hu: NAMES, felsorolja az aktuális csatornán lévő beceneveket

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
hu: NCTCP <becenév> <üzenet>, CTCP figyelmeztetés küldése

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
hu: NEWSERVER [-noconnect] <kiszolgálónév> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
hu: NICK <becenév>, beállítja a becenevét

en: NO
hu: NEM

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
hu: NOTICE <becenév/csatorna> <üzenet>, figyelmeztetés küldése . A figyelmeztetés olyan üzenet, amire automatikusan reagálni kell

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
hu: NOTIFY [-n hálózat1[,hálózat2,...]] [<becenév>], megjeleníti az értesítési listát vagy hozzáad valakit

en: Name
hu: Név

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Nato Fiel
hu: NATO

en: Nepal
hu: Nepál

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Netherlands Antilles
hu: Holland Antillák

en: Network
hu: Hálózat

en: Network Li_st...
hu: _Hálózatlista...

en: Network Settings
hu: Hálózati beállítások

en: Network send queue: %d bytes
hu: Hálózati küldési sor: %d bájt

en: Network setup
hu: Hálózat beállítása

en: Networks
hu: Hálózatok

en: Never
hu: Soha

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: New Filename
hu: Új fájlnév

en: New Network
hu: Új hálózat

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: New data:
hu: Új adatok:

en: New message:
hu: Új üzenet:

en: New nickname
hu: Új becenév

en: Nick
hu: Becenév

en: Nick Completion
hu: Becenév-kiegészítés

en: Nick being tried
hu: Próbált becenév

en: Nick completion sorted:
hu: Becenév-kiegészítés rendezése:

en: Nick completion suffix:
hu: Becenév-kiegészítés utótagja:

en: Nick names not to highlight:
hu: Nem kiemelendő becenevek:

en: Nick names to always highlight:
hu: Mindig kiemelendő becenevek:

en: Nick of person who changed the topic
hu: A témát megváltoztató személy beceneve

en: Nick of person who have been invited
hu: Annak a beceneve, akit meghívtak

en: Nick of person who invited you
hu: Annak a beceneve, aki meghívta

en: Nickname
hu: Becenév

en: Nickname in use
hu: A becenév használatban van

en: Nickserv password:
hu: Nickserv jelszó:

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: No
hu: Nem

en: No active DCCs
hu: Nincs aktív DCC

en: No channel joined. Try /join #<channel>
hu: Nincs benn egy csatornán sem. Próbálja meg a /join #<csatorna> parancsot.

en: No outside messages
hu: Nincs külső üzenet

en: No route to host
hu: Nincs útvonal a kiszolgálóhoz

en: No such command.
hu: Nincs ilyen parancs.

en: No such plugin found.
hu: Nem található ilyen bővítmény.

en: No topic is set
hu: Nincs beállítva téma

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
hu: Nincs xchat_plugin_init szimbólum; biztos, hogy ez egy XChat bővítmény?

en: Norfolk Island
hu: Norfolk-szigetek

en: Normal
hu: Normál

en: North Korea
hu: Észak-Korea

en: Northern Mariana Islands
hu: Északi Mariana-szigetek

en: Norway
hu: Norvégia

en: Not connected.
hu: Nincs kapcsolat.

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
hu: Nincs kapcsolat. Próbálja ezt: /server <host> [<port>]

en: Notice
hu: Figyelmeztetés

en: Notice:
hu: Figyelmeztetés:

en: Notify on these networks:
hu: Értesítés ezeken a hálózatokon:

en: Number of notify items
hu: Az értesítési bejegyzések száma

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
hu: OP <becenév>, op-jogot ad a becenévnek (op-jog szükséges)

en: O_pen the Channel-List window.
hu: _Csatornalista ablak megnyitása.

en: O_perator Actions
hu: O_perátori műveletek

en: Off
hu: Ki

en: Old Filename
hu: Régi fájlnév

en: Old School ARPAnet
hu: Régimódi ARPAnet

en: Old nickname
hu: Régi becenév

en: Omit alerts when marked as being away
hu: Értesítések mellőzése távollét alatt

en: On channels smaller than:
hu: Olyan csatornákon, amelyek kisebbek, mint:

en: One download:
hu: Egy letöltés:

en: One upload:
hu: Egy feltöltés:

en: Online
hu: Online dokumentáció

en: Only requested tabs
hu: Csak a kívánt fülek

en: Only useful for computers with multiple addresses.
hu: Csak több címmel rendelkező gépek esetén hasznos.

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
hu: A DCC, mellőzési, értesítési stb. ablakokat füleken vagy ablakokban nyissa meg?

en: Open Data Folder
hu: Adatmappa megnyitása

en: Open Dialog
hu: Megnyitás párbeszédablak

en: Open Folder...
hu: Mappa megnyitása...

en: Open Link in Browser
hu: Hivatkozás megnyitása böngészőben

en: Open URL or execute command in an existing XChat
hu: URL megnyitása vagy parancs végrehajtása meglévő XChatben

en: Open a new tab when you receive a private message
hu: Nyisson új fület privát üzenetek fogadásakor

en: Open an extra tab for server messages
hu: Nyisson új fület a kiszolgáló üzeneteihez

en: Open an extra tab for server notices
hu: Nyisson új fület a kiszolgáló figyelmeztetéseihez

en: Open an irc://server:port/channel URL
hu: Egy irc://kiszolgáló:port/csatorna URL megnyitása

en: Open channels in:
hu: Csatornák megnyitása:

en: Open dialogs in:
hu: Párbeszédablakok megnyitása:

en: Open utilities in:
hu: Segédalkalmazások megnyitása:

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
hu: PART [<csatorna>] [<indoklás>], kilép a csatornáról, alapértelmezésben az aktuálisról

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
hu: PING <becenév | csatorna>, CTCP-pingeli a becenevet vagy a csatornát

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Palestinian Territory
hu: Palesztin terület

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Part Channel
hu: Kilépés a csatornáról

en: Password for the server, if in doubt, leave blank.
hu: Jelszó a kiszolgálóhoz, ha nem biztos benne, hagyja üresen.

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Pathname
hu: Elérési út

en: Pattern Match (Wildcards)
hu: Mintaillesztés (helyettesítő karakterek)

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Ping Server
hu: Kiszolgáló pingelése

en: Plugin defined commands:
hu: Bővítmény által megadott parancsok:

en: Plugins and Scripts...
hu: Bővítmények és parancsfájlok...

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Portugal
hu: Portugália

en: Position
hu: Pozíció

en: Print Texts File
hu: Szöveges fájl nyomtatása

en: Private
hu: Privát üzenet

en: Private Message
hu: Privát üzenet esetén

en: Private:
hu: Privát:

en: Professions
hu: Mesterségek

en: Proxy Authentication
hu: Proxyhitelesítés

en: Proxy Server
hu: Proxy kiszolgáló

en: Proxy traversal failed.
hu: Nem sikerült átjutni a proxyn.

en: Push input line into history but doesn't send to server
hu: A beviteli mező tartalmát hozzáadja az előzményekhez, de nem küldi el a kiszolgálónak

en: QUERY [-nofocus] <nick>, opens up a new privmsg window to someone
hu: QUERY [-nofocus] <becenév>, új privát üzenetablak megnyitása az adott becenévhez

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
hu: QUIT [<indoklás>], bontja a kapcsolatot az aktuális kiszolgálóval

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
hu: QUOTE <szöveg>, nyers formában küldi a szöveget a kiszolgálóra

en: Qatar
hu: Katar

en: Quit HexChat?
hu: Kilépsz a HexChat-ből?

en: Quit:
hu: Kilépés:

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
hu: RECONNECT [-ssl] [<kiszolgáló>] [<port>] [<jelszó>], Ugyanúgy használható, mint a /RECONNECT (újracsatlakozás az aktuális kiszolgálóhoz) vagy /RECONNECT ALL (minden nyitott kiszolgálóhoz csatlakozik)

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
hu: RECONNECT [<host>] [<port>] [<jelszó>], Ugyanúgy használható, mint a /RECONNECT (újracsatlakozás az aktuális kiszolgálóhoz) vagy /RECONNECT ALL (minden nyitott kiszolgálóhoz csatlakozik)

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
hu: RECV <szöveg>, nyers adatok küldése az XChatnek, mintha az irc kiszolgálótól érkezett volna

en: R_egular expression
hu: _Reguláris kifejezés

en: Raw Log...
hu: Nyers napló...

en: Raw Numeric or Identifier
hu: Nyers szám vagy azonosító

en: Rea_l name:
hu: Való_di név:

en: Real IP
hu: Valós IP

en: Real Name:
hu: Valódi név:

en: Real user@host
hu: Valós user@host

en: Really remove network "%s" and all its servers?
hu: Valóban törli a(z) "%s" hálózatot és összes kiszolgálóját?

en: Reason
hu: Indoklás

en: Receive window
hu: Fogadás ablak

en: Receiver
hu: Címzett

en: Recv
hu: Bejövő

en: Red:
hu: Vörös:

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Regular Expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Remote host closed socket
hu: A távoli gép lezárta a foglalatot

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Replace with
hu: Csere

en: Reset Marker Line
hu: Jelzővonal visszaállítása

en: Reset Search
hu: Keresés alaphelyzetbe állítása

en: Resume
hu: Folytatás

en: Retrieve channel list...
hu: Csatornalista lekérése...

en: Retrieving the Channel-List may take a minute or two.
hu: A csatornalista lekérése eltarthat pár percig.

en: Reunion
hu: Réunion

en: Reverse DNS
hu: Fordított DNS

en: Right (Lower)
hu: Jobbra (lent)

en: Right (Upper)
hu: Jobbra (fent)

en: Right message
hu: Jobb oldali üzenet

en: Romania
hu: Románia

en: Russian Federation
hu: Orosz Föderáció

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
hu: Szt. György- és S. Sandwich-szigetek

en: SAVECONF, saves the current settings to disk
hu: SAVECONF, a jelenlegi beállítások lemezre mentése

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
hu: SAY <szöveg>, szöveget küld az aktuális ablakban lévő objektumba

en: SEND <nick> [<file>]
hu: SEND <becenév> [<fájl>]

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
hu: SERVCHAN <host> <port> <csatorna>, csatlakozik és belép az adott csatornára

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
hu: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <csatorna>, csatlakozik és belép egy adott csatornára

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
hu: SERVER <host> [<port>] [<jelszó>], csatlakozik az adott kiszolgálóhoz, az alapértelmezett port a 6667

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 6697 for ssl connections
hu: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<jelszó>], csatlakozik a kiszolgálóhoz, az alapértelmezett port 6667 normál kapcsolathoz, és 6697 SSL kapcsolathoz

en: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <variable> [<value>]
hu: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <változó> [<érték>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>, reposition the cursor in the inputbox
hu: SETCURSOR [-|+]<pozíció>, a kurzor átmozgatása a beviteli mezőben

en: SETTAB <new name>, change a tab's name, tab_trunc limit still applies
hu: SETTAB <új név>, egy fül nevének megváltoztatása, a tab_trunc korlát továbbra is érvényes

en: SETTEXT <new text>, replace the text in the input box
hu: SETTEXT <új szöveg>, a beviteli mező szövegének cseréje

en: S_ettings
hu: B_eállítások

en: Samoa
hu: Szamoa

en: Sao Tome and Principe
hu: Sao Tome és Principe

en: Saudi Arabia
hu: Szaúd-Arábia

en: Save
hu: Mentés

en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Save Settings to Disk
hu: Beállítások mentése lemezre

en: Save Text...
hu: Szöveg mentése...

en: Save _List...
hu: List_a mentése...

en: Save list to a file
hu: Lista mentése fájlba

en: Save nick name in filenames
hu: A bejövő fájlokhoz fűzze hozzá a küldő becenevét

en: Scrollback
hu: Visszatekintő

en: Scrollback lines:
hu: Visszagörgethető sorok:

en: Search
hu: Keresés

en: Search Next
hu: Következő találat

en: Search Previous
hu: Előző keresése

en: Search Text...
hu: Szöveg keresése...

en: Search _backwards
hu: Keresés _visszafelé

en: Search buffer is empty.
hu: A keresési puffer üres.

en: Search hit end, not found.
hu: A keresés véget ért, nem található.

en: Search type:
hu: Keresés típusa:

en: Second choice:
hu: Második lehetőség:

en: Seconds
hu: másodperc

en: Secret
hu: Titkos

en: See the strftime MSDN article for details.
hu: Részletekért lásd az MSDN cikket.

en: See the strftime manpage for details.
hu: Lásd az strftime kézikönyvoldalát.

en: Select Download Folder
hu: Válasszon letöltési mappát

en: Select a Plugin or Script to load
hu: Válassza ki a betöltendő bővítményt vagy parancsfájlt

en: Select a sound file
hu: Válasszon hangfájlt

en: Select an Image File
hu: Válasszon egy képfájlt

en: Select an output filename
hu: Válasszon egy kimeneti fájlnevet

en: Select color
hu: Válasszon színt

en: Select font
hu: Válasszon egy betűtípust

en: Send
hu: Küldés

en: Send file to %s
hu: Fájl küldése %s számára

en: Send window
hu: Küldés ablak

en: Sendfile
hu: Fájlküldés

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
hu: Küld egy /WHOIS-t, ha az értesítési listán szereplő valamelyik felhasználó online lesz

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Sent
hu: Elküldött

en: Separate multiple words with commas.
    Wildcards are accepted.
hu: Több szót vesszőkkel választhat el egymástól.
    Helyettesítő karakterek használhatók.

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Serbia and Montenegro
hu: Szerbia és Montenegro

en: Server %s already exists on network %s.
hu: A %s szerver már létezik a %s hálózaton.

en: Server Information
hu: Kiszolgálóinformáció

en: Server Links
hu: Kiszolgáló hivatkozások

en: Server Name
hu: Kiszolgáló neve

en: Server Tab...
hu: Kiszolgáló fül...

en: Server Window...
hu: Kiszolgáló ablak...

en: Server password:
hu: Kiszolgáló jelszó:

en: Server:
hu: Kiszolgáló:

en: Servers for %s
hu: Kiszolgálók ehhez: %s

en: Seychelles
hu: Seychelle-szigetek

en: Shorten tab labels to:
hu: Fülek címkéjének rövidítése:

en: Show away once
hu: Távol mutatása egyszer

en: Show channel switcher at:
hu: A csatornaváltó megjelenítése:

en: Show favorites only
hu: Csak a kedvencek mutatása

en: Show hostnames in user list
hu: A kiszolgálónevek megjelenítése a felhasználólistában

en: Show icons in the channel tree
hu: Ikonok mutatása fa nézetben

en: Show identical away messages only once
hu: Azonos távol-üzeneteket csak egyszer mutasson

en: Show marker line
hu: Jelzővonal mutatása

en: Show only:
hu: Megjelenítés:

en: Show plugin auto-load directory
hu: Mutassa az automatikusan betöltődő bővítménykönyvtárat

en: Show tray balloons on:
hu: Tálcabuborékok megjelenítése:

en: Show user config directory
hu: Mutassa a felhasználói konfigurációs könyvtárat

en: Show user list at:
hu: Felhasználólista megjelenítése:

en: Show version information
hu: Mutassa a verzióinformációt

en: Show/Hide userlist
hu: Felhasználólista mutatása/elrejtése

en: Signon time
hu: Bejelentkezés ideje

en: Simple Search
hu: Egyszerű keresés

en: Singapore
hu: Szingapúr

en: Size
hu: Méret

en: Skip network list on startup
hu: Ne jelenjen meg a hálózatlista indításkor

en: Slovak Republic
hu: Szlovák Köztársaság

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Smaller text
hu: Kisebb szöveg

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Somalia
hu: Szomália

en: Some file transfers are still active.
hu: Még vannak aktív fájlátvitelek.

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
hu: Néhány beállítás érvényesítéséhez újraindítás szükséges.

en: Sort
hu: Rendezés

en: Sort tabs in alphabetical order
hu: Fülek rendezése betűrendbe

en: Sorts the network list in alphabetical order. Use SHIFT-UP and SHIFT-DOWN keys to move a row.
hu: A hálózatlistát ábécérendbe rendezi. Sor mozgatásához használja a Shift+fel és Shift+le billentyűket.

en: Sound
hu: Hang

en: Sound file
hu: Hangfájl

en: Sound file:
hu: Hangfájl:

en: Sound files _directory:
hu: Hangfájlok _könyvtára:

en: Sound playing method:
hu: Hanglejátszás módszere:

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: South Korea
hu: Dél-Korea

en: South Sudan
hu: Dél-Szudán

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Spell checker:
hu: Helyesírás-ellenőrző:

en: Spell checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: St. Helena
hu: Szt. Ilona

en: St. Kitts and Nevis
hu: St. Kitts és Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
hu: St. Pierre és Miquelon

en: St. Vincent and the Grenadines
hu: St. Vincent és a Grenadines

en: Start Time
hu: Kezdés időpontja

en: Status
hu: Állapot

en: Strip colors when displaying scrollback
hu: Színek eltávolítása a visszatekintőből

en: Sudan
hu: Szudán

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
hu: Svalbard és Jan Mayen szigetek

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switcher type:
hu: Csatornaváltó típusa:

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Syria
hu: Szíria

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
hu: TOPIC [<téma>], beállítja a témát, ha megadja, vagy megmutatja az aktuális témát

en: T_ree
hu: F_a

en: Tabs
hu: Fülek

en: Tabs or Windows
hu: Fülek vagy ablakok

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Tajikistan
hu: Tadzsikisztán

en: Take Ops
hu: Op-jog elvétele

en: Take Voice
hu: Voice jog elvétele

en: Tanzania
hu: Tanzánia

en: Test All
hu: Mindet tesztelje

en: Text
hu: Szöveg

en: Text Box Appearance
hu: Szövegdoboz megjelenése

en: Text Colors
hu: Szövegszín

en: Text Events...
hu: Szövegesemények...

en: Text box
hu: Szövegdoboz

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: That file is not resumable.
hu: Ezt a fájlt nem lehet folytatni.

en: That mask already exists.
hu: Ez a maszk már létezik.

en: That plugin is refusing to unload.
hu: Ezt a bővítményt nem lehet kikapcsolni.

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
hu: Az "Oldal váltása" parancs a noteszlapok közt vált. Állítsa be az Adat1-et arra az oldalra, amelyre váltani akar. Ha az Adat2 bármire be van állítva, akkor a váltás a jelenlegi pozícióhoz képest megy végbe

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
hu: A "Beszúrás a pufferbe" parancs az Adat1 tartalmát szúrja be az aktuális kurzorpozícióba, ahol a billentyűkombinációt lenyomta

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
hu: Az "Utolsó parancs" az utoljára bevitt parancsot állítja be - ugyanaz, mint amikor egy parancsértelmezőben megnyomja a felfelé nyilat

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
hu: A "Következő parancs"  a következő bevitt parancsot jeleníti meg - ugyanaz, mint amikor egy parancsértelmezőben megnyomja a lefelé nyilat

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
hu: A "Parancs futtatása" művelet úgy futtatja az Adat1-ben lévő adatokat, mintha abba a beviteli mezőbe írta volna be, ahol lenyomta a billentyűsorozatot. Ezért tartalmazhat szöveget (ami majd a csatornára/személynek megy), parancsokat vagy felhasználói parancsokat. Futtatáskor az összes \n karakter, ami az Adat1-ben van, a parancsok elválasztására szolgál, tehát több parancsot is lehet egymás után futtatni. Ha \-t akar elhelyezni a szövegben, használja így: \\

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page or one line. Set Data 1 to either Up, Down, +1 or -1.
hu: Az "Oldal görgetése" parancs a szöveget egy sorral vagy oldallal felfelé vagy lefelé görgeti. Az Adat1-ben állítsa be, hogy Fel, Le, +1 vagy -1.

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
hu: A "Puffer beállítása" parancs a billentyűlenyomáskor bevitt adatokat adja hozzá az Adat1 tartalmához

en: The CTCP event
hu: A CTCP esemény

en: The Channel it's going to
hu: A csatorna, amelyre megy

en: The Menubar is now hidden. You can show it again by pressing F9 or right-clicking in a blank part of the main text area.
hu: A menüsáv most rejtett. Újra megjelenítheti az F9 megnyomásával vagy a fő szövegterület egy üres részén való jobbkattintással.

en: The Packet
hu: A csomag

en: The action
hu: A művelet

en: The ban mask
hu: A kitiltásmaszk

en: The channel
hu: A csatorna

en: The channel being joined
hu: A csatorna, amelyre belép

en: The channel it's being set on
hu: A csatorna, amelyre beállítják

en: The creator
hu: A létrehozó

en: The exempt mask
hu: A kivételezés maszkja

en: The host of the person
hu: A személy gépe

en: The invite mask
hu: A meghívás maszkja

en: The key
hu: A kulcs

en: The limit
hu: A limit

en: The message
hu: Az üzenet

en: The mode letter
hu: A mód betűjele

en: The mode's sign (+/-)
hu: A mód előjele (+/-)

en: The nick of the joining person
hu: A csatlakozó személy beceneve

en: The nick of the person
hu: A személy beceneve

en: The nick of the person leaving
hu: A kilépő személy beceneve

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
hu: Annak a beceneve, aki elvette a fél-op jogot

en: The nick of the person of did the deop'ing
hu: Annak a beceneve, aki elvette az op-jogot

en: The nick of the person of did the devoice'ing
hu: Annak a beceneve, aki megvonta a voice jogot

en: The nick of the person of did the unban'ing
hu: Annak a beceneve, aki a kitiltást visszavonta

en: The nick of the person removed the exempt
hu: Annak a beceneve, aki a kivételezést eltávolította

en: The nick of the person removed the invite
hu: Annak a beceneve, aki a meghívást visszavonta

en: The nick of the person setting the mode
hu: Annak a beceneve, aki a módot beállította

en: The nick of the person who did the banning
hu: Annak a beceneve, aki a kitiltást végezte

en: The nick of the person who did the exempt
hu: Annak a beceneve, aki a kivételezést beállította

en: The nick of the person who did the halfop'ing
hu: Annak a beceneve, aki a fél-op jogot adta

en: The nick of the person who did the invite
hu: Annak a beceneve, aki a meghívást küldte

en: The nick of the person who did the op'ing
hu: Annak a beceneve, aki az op-jogot adta

en: The nick of the person who did the voice'ing
hu: Annak a beceneve, aki voice jogot adott

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
hu: Annak a beceneve, akitől elvették a fél-op jogot

en: The nick of the person who has been deop'ed
hu: Annak a beceneve, akitől elvették az op-jogot

en: The nick of the person who has been devoice'ed
hu: Annak a beceneve, akitől megvonták a voice jogot

en: The nick of the person who has been halfop'ed
hu: Annak a beceneve, aki fél-op jogot kapott

en: The nick of the person who has been op'ed
hu: Annak a beceneve, aki op-jogot kapott

en: The nick of the person who has been voice'ed
hu: Annak a beceneve, aki voice jogot kapott

en: The nick of the person who set the key
hu: A személy beceneve, aki a kulcsot beállította

en: The nick of the person who set the limit
hu: A személy beceneve, aki beállította a limitet

en: The nick who removed the key
hu: Annak a beceneve, aki eltávolította a kulcsot

en: The nick who removed the limit
hu: Annak a beceneve, aki eltávolította a limitet

en: The nickname of the kicker
hu: A kirúgó beceneve

en: The person being kicked
hu: A kirúgott személy

en: The reason
hu: Az indoklás

en: The sound
hu: A hang

en: The text
hu: A szöveg

en: The time
hu: Az idő

en: The time in x.x format (see below)
hu: Az idő x.x formátumban (lásd lejjebb)

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
hu: Az ablak, amelyre ezt a Keresést megnyitotta, már nem létezik.

en: There was an error loading key bindings configuration
hu: Hiba történt a billentyűkombinációk betöltésekor

en: There was an error parsing the string
hu: Hiba történt a karakterlánc feldolgozása közben

en: These channels will be joined whenever you connect to %s.
hu: E csatornákra fog belépni, amikor csatlakozik ide: %s.

en: Third choice:
hu: Harmadik lehetőség:

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
hu: Ez a parancs kiegészíti a megkezdett becenevet vagy parancsot. Ha az Adat1 be van állítva, akkor a TAB kétszeri lenyomása az utolsó becenevet választja ki, nem a következőt

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
hu: Ez a parancs összehasonlítja az utolsó bevitt szót a cserelista tartalmával és lecseréli, ha egyezést talál

en: This command moves the current tab family to the left
hu: Ez a parancs az aktuális fülek csoportját balra mozgatja

en: This command moves the current tab family to the right
hu: Ez a parancs az aktuális fülek csoportját jobbra mozgatja

en: This command moves the front tab left by one
hu: Ez a parancs eggyel balra mozgatja az első fület

en: This command moves the front tab right by one
hu: Ez a parancs eggyel jobbra mozgatja az első fület

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
hu: Ez a parancs fel- vagy lefelé görgeti a becenevek listáját. Ha az Adat1 bármire be van állítva, akkor felfelé görget, egyéb esetben lefelé

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
hu: Ehhez a kiszolgálóhoz még %d csatorna vagy párbeszéd van társítva. Az összeset bezárja?

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
hu: Ez a szignál csak %d argumentumot kapott, $%d érvénytelen

en: Time Stamps
hu: Időbélyegek

en: Time stamp format:
hu: Időbélyeg formátuma:

en: Togo
hu: Togó

en: Too many recursive usercommands, aborting.
hu: Túl sok rekurzív felhasználói parancs, kilépek.

en: Top
hu: Felül

en: Topic
hu: Téma

en: Topic Protection
hu: Témavédelem

en: Topic for %s is: %s
hu: A(z) %s témája: %s

en: Track the Away status of users and mark them in a different color
hu: A felhasználók Távol állapotának követése és megjelölésük különböző színekkel

en: Transparency Settings
hu: Áttetszőség beállításai

en: Transparent background
hu: Átlátszó háttér

en: Travel and Tourism
hu: Utazás és turizmus

en: Tree
hu: Fastruktúra

en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkey
hu: Törökország

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks és Caicos szigetek

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
hu: További információkért adja ki a /HELP <parancs> vagy /HELP -l parancsot

en: Type:
hu: Típus:

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
hu: UNBAN <maszk> [<maszk>...], kitiltás feloldása az adott maszkokra.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
hu: UNIGNORE <maszk> [QUIET] az adott maszk mellőzésének megszüntetése

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
hu: UNLOAD <név>, kikapcsol egy bővítményt vagy parancsfájlt

en: URL <url>, opens a URL in your browser
hu: URL <url>, megnyitja az adott URL-t a böngészőben

en: URL Grabber...
hu: URL elfogó...

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! infront of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of XChat
hu: URL kezelés - Speciális kódok:
    
    %s  =  az URL karakterlánc
    
    Egy ! -t tegyen a parancs elejére,
    ha egy shellbe kell küldeni,
    és nem az XChatnek

en: URL Handlers...
hu: URL-ek kezelése...

en: URLs
hu: URL-ek

en: US Virgin Islands
hu: USA Virgin-szigetek

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
hu: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> stb, kiemeli a beceneve(ke)t a csatorna felhasználólistájában

en: U_serlist Buttons
hu: Felhasználólista_gombok

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: Unable to set transparent background!
    
    You may be using a non-compliant window
    manager that is not currently supported.
hu: Nem lehet átlátszó hátteret beállítani!
    
    Lehet, hogy olyan ablakkezelőt használ, amely
    ezt jelenleg még nem támogatja.

en: Unignore
hu: Mellőzés megszüntetése

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emirátusok

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States Medical
hu: Egyesült Államok (egészségügy)

en: United States of America
hu: Amerikai Egyesült Államok

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Command. Try /help
hu: Ismeretlen parancs. Próbálja a /help parancsot

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
hu: Ismeretlen művelet a billentyű-konfigurációs fájlban: "%s"
    Betöltés megszakítva, kérem javítsa a(z) %s/keybindings fájlt

en: Unknown arg '%s' ignored.
hu: "%s" ismeretlen argumentum, mellőzve.

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
hu: Ismeretlen billentyűnév a billentyű-konfigurációs fájlban: "%s"
    Betöltés megszakítva, kérem javítsa a(z) %s/keybindings.conf fájlt

en: Unmark yourself as away before sending messages
hu: Távol jelzés visszavonása, mielőtt üzenetet küldene

en: Unsorted
hu: Rendezetlen

en: Uploads
hu: Feltöltések

en: Usage: %s
hu: Használat: %s

en: Use Authentication (HTTP or Socks5 only)
hu: Hitelesítés használata (csak HTTP vagy Socks5)

en: Use Authentication (MS Proxy, HTTP or Socks5 only)
hu: Hitelesítés használata (csak MS proxy, HTTP vagy Socks5)

en: Use SSL for all the servers on this network
hu: SSL használata a hálózat összes kiszolgálójához

en: Use a different config directory
hu: Másik konfigurációs könyvtár használata

en: Use global user information
hu: Használja a globális felhasználói információkat

en: Use language codes (as in "share\myspell\dicts").
    Separate multiple entries with commas.
hu: Használj nyelvi kódokat (ahogy a "share\myspell\dicts" alatt látható).
    Több értéket vesszővel válassz el.

en: Use language codes. Separate multiple entries with commas.
hu: Használj nyelvi kódokat. Több értéket vesszővel válassz el.

en: Use proxy for:
hu: Proxy használata ehhez:

en: Use the Text box font and colors
hu: Használja a Szövegdoboz betűkészletét és színeit

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  xchat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
hu: Felhasználói parancsok - Különleges kódok:
    
    %c  =  jelenlegi csatorna
    %e  =  jelenlegi hálózat neve
    %m  =  gép infó
    %n  =  az Ön beceneve
    %t  =  idő/dátum
    %v  =  xchat verzió
    %2  =  2. szó
    %3  =  3. szó
    &2  =  2. szótól a sor végéig
    &3  =  3. szótól a sor végéig
    
    például:
    /cmd john hello
    
    %2 ez lesz: "john"
    &2 ez lesz: "john hello".

en: User Commands...
hu: Saját parancsok...

en: User Information
hu: Felhasználói információk

en: User Limit
hu: Felhasználó-limit

en: User List
hu: Felhasználólista

en: User defined commands:
hu: Felhasználó által megadott parancsok:

en: User limit must be a number!
hu: A felhasználó-limit egy szám legyen!

en: User list
hu: Felhasználólista

en: User list sorted by:
hu: Felhasználólista rendezése:

en: User name and Real name cannot be left blank.
hu: A Felhasználónév és a Valódi név mezőket nem hagyhatja üresen.

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
hu: Felhasználólista gombok - Különleges kódok:
    
    %a  =  az összes kijelölt becenév
    %c  =  a jelenlegi csatorna
    %e  =  jelenlegi hálózat neve
    %h  =  a kijelölt becenév gépének neve
    %m  =  gép infó
    %n  =  az Ön beceneve
    %s  =  kijelölt becenév
    %t  =  idő/dátum

en: Userlist Buttons...
hu: Gombok...

en: Userlist Popup...
hu: Felhasználólista helyi menü...

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Users
hu: Felhasználók

en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
hu: VOICE <becenév>, voice státuszt ad valakinek (op-jog szükséges)

en: Vatican City State
hu: Vatikán Állam

en: Version
hu: Verzió

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
hu: WALLCHAN <üzenet>, kiírja az üzenetet az összes csatornára

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
hu: WALLCHOP <üzenet>, elküldi az üzenetet az aktuális csatorna összes opjának

en: Waiting
hu: Várakozás

en: Wallis and Futuna Islands
hu: Wallis és Futuna szigetek

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
hu: Figyelem: a "%s" karakterkészlet ismeretlen. Nem lesz konverzió a(z) %s hálózaton.

en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

en: What would you like to do next?
hu: Mit szeretne tenni ezután?

en: Who it's from
hu: Kitől jött

en: Who set the ban
hu: Ki állította be a kitiltást

en: Whois on notify
hu: Értesítéskor Whois

en: Windows
hu: Ablakok

en: YES
hu: IGEN

en: Yemen
hu: Jemen

en: Yes
hu: Igen

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
hu: %s CTCP floodol, %s figyelmen kívül lesz hagyva

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
hu: %s MSG floodol, automatikus ablakmegnyitás kikapcsolva.

en: You are connected to %i IRC networks.
hu: %i IRC hálózathoz van kapcsolódva.

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
hu: Csak a csatornafülön nyithatja meg a kitiltáslistát.

en: You cannot place the tree on the top or bottom!
    Please change to the <b>Tabs</b> layout in the <b>View</b> menu first.
hu: Nem helyezheti alulra vagy felülre a fát!
    Először váltson a <b>Nézet</b> menü <b>Fülek</b> elrendezésére.

en: You must select some bans.
hu: Ki kell választania néhány kitiltást.

en: Your Address
hu: Saját cím

en: Your Details
hu: Részletes információk

en: Yugoslavia
hu: Jugoszlávia

en: Z-A, Ops last
hu: Z-A, op-ok hátul

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Add to Favorites
hu: Hozzá_adás a Kedvencekhez

en: _Add to Friends List
hu: Hozzá_adás a barátok listájához

en: _Always show this dialog after connecting.
hu: _Mindig jelenjen meg ez a párbeszédablak csatlakozás után.

en: _Attach
hu: _Csatolás

en: _Automatic
hu: _Automatikus

en: _Away
hu: _Távol

en: _Back
hu: _Vissza

en: _Blink on
hu: _Villogjon

en: _Browse...
hu: _Tallózás...

en: _Change status
hu: Álla_pot módosítása

en: _Channel Switcher
hu: _Csatornaváltó

en: _Close
hu: Be_zárás

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Copy Channel Name
hu: Csatornané_v másolása

en: _Copy Selection
hu: _Kijelölés másolása

en: _Detach
hu: _Leválasztás

en: _Disconnect
hu: _Szétkapcsolás

en: _Download List
hu: _Lista letöltése

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Edit...
hu: _Szerkesztés...

en: _External program
hu: _Külső program

en: _Extra Alerts
hu: _Extra figyelmeztetések

en: _Favor
hu: _Kedvenc

en: _Favorite channels:
hu: _Kedvenc csatornák:

en: _Find
hu: _Keresés

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Hide Join/Part Messages
hu: A csatlakozási/távozási üzenetek elre_jtése

en: _Hide Window
hu: Ablak _elrejtése

en: _Highlight all
hu: _Mind kiemelése

en: _Join Channel
hu: Belépés _csatornára

en: _Join this channel:
hu: _Belépés erre a csatornára:

en: _Load Plugin or Script...
hu: _Bővítmény vagy parancsfájl betöltése...

en: _Load...
hu: _Betöltés...

en: _Log to Disk
hu: _Naplózás

en: _Match case
hu: Kis- és _nagybetű

en: _Menu Bar
hu: _Menüsáv

en: _Minimize to Tray
hu: _Minimalizálás a tálcára

en: _Network Meters
hu: _Hálózatfigyelők

en: _New
hu: Ú_j

en: _Nick name:
hu: Be_cenév:

en: _Nothing, I'll join a channel later.
hu: _Semmit, később lépek be egy csatornára.

en: _Open Dialog Window
hu: Párbeszédablak _nyitása

en: _Play
hu: _Lejátszás

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Reconnect
hu: Ú_jrakapcsolódás

en: _Reload Scrollback
hu: Visszatekintés új_ratöltése

en: _Remove from Favorites
hu: _Eltávolítás a Kedvencek közül

en: _Restore Window
hu: Ablak _helyreállítása

en: _Search
hu: _Keresés

en: _Send a File
hu: _Fájl küldése

en: _Server
hu: _Kiszolgáló

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: _Sort
hu: _Rendezés

en: _Tabs
hu: _Fülek

en: _Topic Bar
hu: _Témasáv

en: _UnLoad
hu: _Eltávolítás

en: _User Info (WhoIs)
hu: Felhasz_nálóinformációk (WHOIS)

en: _User List
hu: _Felhasználólista

en: _User name:
hu: _Felhasználónév:

en: _Usermenu
hu: _Felhasználói menü

en: _View
hu: _Nézet

en: _Window
hu: _Ablak

en: bye
hu: viszlát

en: channels with
hu: csak a(z)

en: letters.
hu: betűre.

en: level
hu: szint

en: mIRC colors:
hu: mIRC színek:

en: plugin for remote access using DBUS
hu: DBUS-t használó bővítmény távoli eléréshez

en: remote access
hu: távoli elérés

en: to
hu: és

en: users.
hu: közötti felhasználószámú csatornák.
